KİNTSUGİ’YE MEKTUP

0
673

KİNTSUGİ’YE MEKTUP

Sevgili İmuhar okuyucuları hepiniz İmuhar’ın yeni sayısına hoş geldiniz. Bu ay sizinle bir film incelemesinden ziyade üzerinde yaklaşık 1.5 senedir çalıştığımız filmimiz Kintsugi’den bahsetmek istiyorum. Babalar ve anneler doğmamış çocukları için mektup yazarlar ya da video çekerek onlara ileride bir hatıra bırakmak isterler. Bende buraya bıraktığım bu kısa yazı ile ileride kendime ve filmime bir anı bırakmak istedim.

Her film, bir fikir ve bu fikri gerçekleştirme hayali ile doğar. Acaba  yapabilir miyim, izleyiciye aktarabilir miyim fikirlerimi diye uzunca düşündüğüm bir evredir. Bu tarz soruların cevaplarına hiçbir zaman cevapta veremeyiz lakin filmi çekmek isteği de içimizden hiçbir zaman eksilmez. Gerekli ekipmanı toplayabilme, uygun oyuncu seçimi derken işin içinden çıkılmaz bile hale vardığı bile olur ama üretme fikri, yazmış olduklarınızın canlandırılıyor olması size tarif edemeyeceğim bir haz vermeye başlar. Fikirlerine çok değer verdiğim bir abim hep der ‘’ Sinema öyle bir şeydir ki Çağatay, bulaşıcı bir hastalık gibi düşün, bir kere kanına girdin mi zar zor peşini bırakır.’’ Çok doğru bir söylem olduğunu kendimce yavaş yavaş üretmeye başladığımda fark etmeye başladım. Bir fikrin sizinle var olmaya başlayıp sizinle değişim ve gelişime uğradığına başladığını görmek inanılmaz bir zevk.

Temmuz ayının 3.haftası gibi nasipse çekimlerine başlayacağımız projemizde sizin  dualarınızı ve desteklerinizi her zaman beklemekteyiz. Bir sonraki ayda tekrardan görüşmek dileğiyle hoşça kalın, sanatla kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here