Kintsugi Üzerine Sohbet

0
498

KİNTSUGİ ÜZERİNE SOHBET

Sevgili İmuhar okuyucuları hepiniz İmuhar’ın yeni sayısına hoşgeldiniz. Film projemdeki yoğunluktan dolayı sizler ile birkaç aydır konuşamıyorduk. Stresli ve bir o kadar heyecanlı geçen bu sürecin nihayet sonlarına yaklaşmaya ve filmimizin festival sürecinin başlamasına az kaldı. Bu süre içerisinde çok güzel dostluklar yaşadım, birlikte üretme keyfinin ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anlama fırsatım oldu. Film sürecinde ‘’artık bir daha film çekmesem mi?’’ ya da ‘’bu kadar didiklemeye gerek var mı?’’ diye kendime binlerce soru sordum durdum lakin sinema sevdam hepsinin üstesinden geldi.

Proje bitmesine yakın nedense aklıma sürekli olarak, ”bu konu üzerine mutlaka araştırmam lazım” ya da ”şu filmi de tekrar izleyeyim referans olarak alabileceğim detaylar var” deyip duruyordum. Sinema sevdalısı olan Hakan abimin bir lafı vardır. ‘’ Çağatay bu öyle bir hastalıktır ki, bir kez olsun kanına girsin seni asla bırakmaz.’’ Galiba haklı bir söylem. Üretebilmek, araştırmak, okumak çok kıymetli olgular. İnanın hayal edip, yazmış olduğunuz karakterlerin (tiplerin) bir kişi tarafından canlandırılıyor olduğunu görmek çok enteresan ve çok özel bir durum. Sadece bunun için bile film yapılabilir.

Sevgili dostlar kısaca benim için geçen 1-2 aylık süreç böyleydi. Güzel dileklerinizi ve dualarınızı ekipçe bekliyoruz. Bu süre zarfında bizlere maddi, manevi destek olan herkese çok teşekkür ederiz. Bizler ürettikçe var olabiliriz bunu unutmamalıyız. Bir sonraki ayda tekrardan görüşmek temennisi ile. Sinema ve sanatla kalınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here