”HER” ÜZERİNE

0
354

HER FİLMİ ÜZERİNE

Sevgili İmuhar okuyucuları hepiniz İmuhar’ın yeni sayısına hoş geldiniz. Baharın yaklaşmasına kısa bir zaman kalmışken sizler ile içimde bahar yelleri estiren bir filmi konuşmak istiyorum.

”Her’’ yönetmenliğini ve senaristliğini Spike Jonze’un üstlendiği, romantik dram ve bilim kurgu türlerindeki 2013 çıkışlı bir film. Güçlü oyuncu kadrosu, eşsiz senaryo tarzı ve kullanılan sinema diliyle belki de 2000’li yılların en iyi filmlerinden birisi.

”Her’’ filmini benim için değerli ve eşsiz kılan birkaç yanını sizlerle paylaşmak istiyorum. İleri düzey teknolojik gelişmelerin insan ve insan hayatındaki etkilerini hem duygusal boyutta hem de sosyolojik bir çevrede bu denli iyi bir şekilde ele alınmış olması, oluşturulan karakter ve tiplerin alt yapılarının incelikle işlenmesi ve bu sayede biz seyircilere oyunculuklar açısından görsel bir şölen sunuyor  olması, Joaquin Phoenix’in canlandırdığı ”Theodore’’ karakterini izlerken, çoğu kişinin kendisinden bir şeyler bulabilmesi, ön yargılar ile duygusal çatışmaların çok çok iyi bir şekilde seyirciye aktarılması ”Her’’ filmini benim için çok değerli bir noktaya taşıyor. Özellikle filmin müzikleri seyirci için özel olarak işlenmiş değerli parçalar gibi. Filmin temposu ve naifliğine müzikler o kadar güzel uyuyor ki resmen bir şölen havasını anımsatıyor izleyicilerine.

Sizler de bu denli naif ve etkileyici bir film izlemek izleyenlerdenseniz ”Her’’ sizin için izlenmesi doğru bir film olabilir. Bir sonraki aylarda tekrardan görüşünceye kadar kendinize iyi bakınız. Sinema ile kalınız. 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here