SEYAHATE ÇIKMA ÖNERİLERİ

0
530

SEYAHATE ÇIKMA ÖNERİLERİ

Sevgili arkadaşlar, bu ay ki yazımda seyahate çıkmak isteyen ama bir türlü bunu gerçekleştiremeyenlere birkaç öneride bulunmak istiyorum.
Öncelikle şunu bilmelisiniz ki gezmek bir yerlere gitmek yeni yerler keşfetmek gerçekten çok para isteyen şeyler değil. Tabi ki belli bir birikimle bu işler çok daha rahat oluyor fakat illaki cebinizde büyük paralar taşımanıza gerek yok. Türkiye’de pek çok ili gezmiş yakın zamanda da kendi birikimimle bir yurt dışı seyahati gerçekleştirmiş biri olarak söylüyorum ki öncelikle hayal etmelisiniz.
Gitmek istediğiniz yer, görmek istediğiniz mekan her neyse öncelikle bunu gerçekten yapmak istiyor musunuz buna karar vermelisiniz. Karar aşamasından sonra ise bu hayalinizi gerçek kılmak için nelerden vazgeçiyor neler yapıyorsunuz buna bakmalısınız.
Hepimiz gezen insanlara imreniyor onların yerinde olmak istiyoruz ama onların yerinde olmak için istiyor gibi durmaktan başka bir şey yapmıyoruz. Öncelik sıramızı yeniden düzenlemiyoruz. Param yok derken aslında her gün nerelere ne kadar gereksiz paralar harcıyoruz. Para biriktirmeyi ve bu biriken parayı asıl hayallerimize harcamayı öğrenmeliyiz. Kazağın rengi çok güzel olabilir ve eminim sana da çok yakışır ama almasan bir şey kaybetmezsin. Tüm ihtiyacını karşılıyorken bir üst model telefona geçiş yapmak isteme, hayalini düşün. Kendini olmak istediğin bir yerde oturmuş kahveni yudumluyorken haygel et. Asıl olan ihtiyaçlarımız ile ihtiyacımız varmış gibi kendimizi kandırdığımız şeyler arasında tercih yapabilmeliyiz. Söylemesi kolay yapması zor bir durum ki bunun ben de farkındayım. Ama şunu unutmayın ki kolay elde edilen hiçbir şey yoktur.

Az harcayın, çok hayal edin.

Rotanızı iyi ayarlayın.

Sizler gibi seyahat eden insanlarla tanışın yolculuklarınızı ya da konaklamalarınızı daha uyguna halledin.

İçindeyken o yaşadığınız anların kıymetini bilin ki o zaman bir daha asla gelmez.

Yürüdüğünüz yollardan heybenizde gülümsemelerle geri dönün.

Zor olan şey sizin henüz adım atmamanız yüzünden zordur. Adım atmaya başladıkça aslında ne kadar da kolay olduğunu kendi gözlerinizde göreceksiniz ve an gelecek kendinizi hayalinizi yaşarken bulacaksınız.

Bir gün bir yolda adımlarımızın rastlaşması dileğiyle.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here