BİR MASUM BAKIŞ

0
607

Tarih 15 Haziran 2018, yer Sakarya’nın Sapanca ilçesi. Ormanlık alanda kolları ve ayakları kesilmiş halde bulunan yavru bir köpek. Köpeği o halde bulanlar en kısa sürede İstanbul Ataşehir’de bulunan hayvan hastanesine getiriyorlar. Yavru köpek ameliyata alınıyor fakat bedeni, o küçücük ve masum bedeni, maalesef ki dayanamıyor ve ölüyor.
Köpeğin vücudundaki yaralara da bakıldığında kesici bir aletle düz kesiklerden meydana geldiği görülüyor. Bunlar da insan tarafından gerçekleştiğinin göstergesi. Yapanın kim olduğu ile alakalı birçok iddia meydana getirildi. Kimi gazete ve güncel haber manşetlerinde belediyeye ait olan bir kepçe tarafından gerçekleştiği, farklı kaynaklarda başka bir sebepten dolayı böyle bir durumun yaşandığını yazmakta.
Burada bunun hangi meslek grubuna ait bir kişi ya da hangi belediyeye ait bir çalışan olması önemli olan konu değil. Bizim ne zaman bu hale geldiğimiz. Bu kadar acımasız, katı yürekli, vicdansız nasıl olabiliyoruz? Ne zaman bu kadar merhametsiz olmayı başarabildik? Demiyor muydu ayette “Allah, merhametli olanlara rahmetle muamele eder. Öyleyse, sizler yeryüzündekilere karşı merhametli olun ki, semada bulunanlar da size rahmet etsinler.”
Dergimizin ilk ayındaki çizimimizi sana ithaf ediyoruz yavru köpekçik. Bizleri lütfen affet, senden çok özür diliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here